Zaufali nam:

Adam Dubas - LOTTO

Jak przedstawia się charakterystyka firmy, jeśli chodzi o wspieranie krajowego sportu?
Już od 60 lat Totalizator Sportowy realizuje zadania z zakresu odpowiedzialności społecznej. Są one ukierunkowane na szerokie i wielopłaszczyznowe wsparcie sportu oraz kultury. Spółka jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw państwowych, które zaangażowały się w politykę odpowiedzialności społecznej. Działania te w sposób przemyślany i skoordynowany realizowane są zarówno lokalnie, jak i centralnie. Obok znaczącego wsparcia finansowego sportu i kultury, organizacja angażuje się w aktywną działalność prospołeczną. W tym celu została powołana Fundacja LOTTO Milion Marzeń.

Dlaczego LOTTO wspiera gorzowski żużel?
Wspieramy Stal, bo to utytułowany i poukładany klub, będący wizytówką województwa lubuskiego. Żółto-niebiescy są od wielu lat w czołówce Ekstraligi żużlowej, a i tradycje klubu są bardzo bogate i robiące wrażenie. Stal pozytywnie oddziałuje na wizerunek lubuskiego sportu i kibiców z tej części Polski.

Jakie korzyści wynosi LOTTO ze współpracy ze Stalą Gorzów?
Są to przede wszystkim korzyści wizerunkowe. Chcemy wspierać sport, by nasi klienci mieli świadomość, że każda złotówka zainwestowana w gry LOTTO to 19 groszy na wsparcie narodowego sportu i kultury.

Łukasz Krześniak - Grupa GEZET

Od kiedy trwa współpraca firmy Gezet i Stali Gorzów?
Współpracujemy od 2005 roku. Nie zapomnę dnia, gdy zadzwonił do mnie prezes Ireneusz Maciej Zmora i zapytał, czy interesuję się żużlem. Od tego momentu nieprzerwanie współpracujemy i kontynuujemy wspólne działania, bo jesteśmy z tej kooperacji zdecydowanie zadowoleni.

Dlaczego angażujecie się w żużel?
Na pewno jest to sport, który lubimy jako rodowici gorzowianie. Ponadto jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów. Nasze samochody obecne są na spotkaniach Stali, prowadzimy wspólne akcje marketingowe. Stadion im. Edwarda Jancarza jest takim miejscem, które w niedzielne popołudnie ściąga uwagę wielu mieszkańców Gorzowa i województwa.

Jakie korzyści oprócz tego wynosi firma Gazet ze współpracy ze Stalą?
Oczywiście ogromną satysfakcję. Cieszymy się, że dokładamy swoją niewielką cegiełkę do rozwoju gorzowskiego żużla. Jest poczucie, że wspólnie budujemy tradycję i historię gorzowskiego żużla, a to ważniejsze niż aspekt biznesowy, który przecież też jest niezwykle istotny dla firmy.

Arkadiusz Duk - Firma ICT

Firma ICT posiada w swoim gorzowskim zakładzie wielu fanów Stali, którzy zrzeszyli się nawet w oficjalną grupę...
Zgadza się, mamy dosyć duży fanklub, który liczy około 70-80 osób. Wszyscy zasiadają wspólnie na stadionie, mamy wyznaczoną część sektora dla naszych pracowników. Finansujemy im całoroczne karnety, dlatego grupa regularnie pojawia się na meczach gorzowskiej Stali, jak i na turniejach z cyklu Grand Prix.

Dlaczego ICT postanowiło „wejść” w żużel?
Jesteśmy przede wszystkim zaangażowani we wspieranie naszego zakładowego fanklubu. To część strategii, by robić coś dla pracowników w obszarach dla nich ważnych. Mamy też programy adresowane do dzieci, integrację pracowników. Wspieramy wiele różnych inicjatyw i współpraca ze Stalą Gorzów to jeden z tych obszarów. Widzimy, jak speedway jest dla nich ważny, jak emocjonują się meczami Stali i chcemy w tym uczestniczyć, bo to część ich życia. Współpraca z klubem nie jest więc elementem polityki biznesowej, lecz elementem polityki wspierania naszej załogi.

Waldemar Dudziński - Tequila Międzyrzecz

Proszę opowiedzieć o okolicznościach powstania Tequili.
Tequila to hotel w Międzyrzeczu z punktem gastronomicznym. Znajdujemy się w samym centrum Międzyrzecza. Powstaliśmy 24 lata temu. Na początku otwierałem dyskotekę i doszliśmy do wniosku, że oryginalną nazwą będzie właśnie Tequila. Jak widać, nazwa ta pozostała do dziś.

Jak rozpoczęła się współpraca Tequili ze Stalą Gorzów?
Na początku wraz z kolegą woziliśmy do klubu paliwo z Międzyrzecza. Poznaliśmy w ten sposób trenera Chomskiego i zainteresowaliśmy się speedway’em. Z czasem zdecydowałem się wspierać Stal jako sponsor. Współpracę nawiązaliśmy około sześciu lat temu.

Jest pan zadowolony ze współpracy z KS Stal?
Gdybym nie był zadowolony, nasza współpraca nie trwałaby tyle lat. Dobrze dogadywaliśmy się z poprzednim prezesem, panem Władysławem Komarnickim, dobre stosunki mamy również z obecnym prezesem Ireneuszem Maciejem Zmorą. Wspólnie z żoną uczestniczyliśmy w Balach Charytatywnych Stali, w piknikach BSC czy spotkaniach z żużlowcami. Nie ukrywamy, że chcemy kontynuować współpracę z gorzowskim klubem. Mamy w Tequili postawiony motor żużlowy i zdjęcia z Bartkiem Zmarzlikiem. Te elementy często budzą zaciekawienie u naszych klientów. Zawsze z dumą opowiadamy im dlaczego kibicujemy Stali.

Grzegorz Marek - Exito

Od kiedy firma Exito działa na rynku?
Firma Exito powstała w roku 2003. W naszym zakresie usług są m.in: demontaż, transport i utylizacja azbestu; prace dekarskie i wysokościowe; prace ogólnobudowlane, brukarskie oraz budowa domów energooszczętnych w 4 miesiące. Od roku 2014 firma rozszerzyła swoją działalność o prace demontażowe i instalacyjne maszyn i urządzeń oraz relokacja całych linii technologicznych.
W jaki sposób firma Exito angażuje się we wspierania gorzowskiego żużla?
Exito od kilku lat wspiera sekcje Stali Gorzów - zarówno żużel, jak i piłkę ręczną. W tym roku zaangażowaliśmy się również w sponsorowanie Memoriału Edwarda Jancarza. Kiedy dowiedziałem się, iż będzie reaktywowana organizacja memoriału „Eddy’ego”, bez wahania zgłosiłem swoją firmę, aby dołożyć drobną cegiełkę do organizacji tego turnieju.

A jakie korzyści czerpie firma Exito ze współpracy ze Stalą Gorzów?
Dzięki sponsorowaniu klubu, poznałem wielu wspaniałych ludzi. Dzięki tym znajomościom moja firma może realizować z nowymi partnerami kolejne projekty. Platforma BSC stwarza duże możliwości dla lokalnych przedsiębiorców. Dochodzi też element satysfakcji, że wspólnie pomagamy budować potęgę Stali Gorzów, zarówno jeśli chodzi o żużel, piłkę ręczną, jak i inne sekcje.

Krzysztof Sudak
Dyrektor Handlowy
tel: 502 288 894
k.sudak@stalgorzow.pl
Krzysztof Ziomkowski
Dyrektor Sekcji Piłki Ręcznej
Koordynator Business Speedway Club
tel: 536 321 101
k.ziomkowski@stalgorzow.pl
Izabela Stach
Dyrektor ds. Administracyjno - Handlowych
tel: 508 256 888
i.stach@stalgorzow.pl
Tomasz Potopa
Koordynator Business Speedway Club
tel: 536 087 575
t.potopa@stalgorzow.pl