Profil Członka BSC:
Woodwaste Dariusz Maciński

Adres:

ul. Główna 61
66-340 Przytoczna

Kontakt:

tel: 957176407
fax: 957176408
e-mail: biuro@woodwaste.pl
www.woodwaste.pl
Branża: Energetyka

Profil członka BSC:

Firma Woodwaste została założona przez Dariusza Macińskiego w 2006 roku. Rozpoczynaliśmy od przygotowywania terenów pod inwestycje drogowe. Obecnie nadal realizujemy kontrakty na przygotowanie obszarów pod budowę dróg szybkiego ruchu i autostrad. Jednakże naszym głównym i priorytetowym kierunkiem działalności jest produkcja i zaopatrzenie sektora energetycznego w biomasę do spalania oraz sektora rolniczego w nową generacje wyściółek dla zwierząt hodowlanych.

 

Polska jako członek Unii Europejskiej zobowiązała się do stworzenia odpowiedniego systemu wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wywołanym Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 grudnia 2005 r., nakładającym od 2008 roku progresywny obowiązek współspalania biomasy pochodzenia rolnego, już od połowy 2007 roku rozpoczęliśmy budowę zakładu produkcji peletu agro w miejscowości Przytoczna w województwie lubuskim o wydajności 46.000 Mg/rocznie. Sukces tej inwestycji oraz pełna satysfakcja odbiorców naszego produktu pozwoliły na zawarcie wieloletnich umów na dostawę biomasy (w tym przede wszystkim peletu) z takimi odbiorcami finalnymi jak Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin, Południowy Koncern Energetyczny Tauron, Dalkia Polska, PGE, EDF.

 

Sukces naszej pierwszej instalacji do produkcji peletu rolnego skłonił nas do budowy grupy kapitałowej skupiającej spółki zajmujące się produkcją biomasy agro. W następstwie podjętych decyzji, w 2010 roku oddany został do użytku drugi zakład peletyzacji zlokalizowany w Słońsku w województwie lubuskim, mający wydajność 50.000 Mg rocznie, spełniający najbardziej rygorystyczne europejskie normy emisji zanieczyszczeń.

 

Obecnie w skład grupy wchodzi również zakład w Jordanowie Śląskim o mocach produkcyjnych 50.000 Mg rocznie, który został uruchomiony w II kwartale 2012 roku i jest najnowocześniejszym zakładem grupy.

 

W ramach zaopatrzenia w/w zakładów w surowiec do produkcji, nasza firma w 80-90% pozyskuje go własnym sprzętem, począwszy od upraw przez koszenie, prasowanie oraz transport na teren zakładów. Dodatkowo założyliśmy własne plantacje roślin energetycznych, tj. miskantu, sorgo, jak również pozyskujemy go z łąk i pól. Wszystko to gwarantuje zapewnienie dostaw przez wiele lat i umożliwia zawieranie długoletnich umów na dostawy biomasy.

 

Trzy zakłady Grupy WOODWASTE (Przytoczna, Słońsk, Jordanów Śląski) wraz z dwoma zakładami franczyzowymi (Lubień Kujawski, Przasnysz) pozwoliły osiągnąć potencjał produkcyjny w zakresie biomasy agro w formie peletu na poziomie 250.000 Mg rocznie.

Pozostałe informacje

Opiekun:

Tomasz Potopa

Koordynator Business Speedway Club
tel: 536 087 575
e-mail: t.potopa@stalgorzow.pl

Jak do nas dojechać?
Krzysztof Sudak
Dyrektor Handlowy
tel: 502 288 894
k.sudak@stalgorzow.pl
Krzysztof Ziomkowski
Dyrektor Sekcji Piłki Ręcznej
Koordynator Business Speedway Club
tel: 536 321 101
k.ziomkowski@stalgorzow.pl
Izabela Stach
Dyrektor ds. Administracyjno - Handlowych
tel: 508 256 888
i.stach@stalgorzow.pl
Tomasz Potopa
Koordynator Business Speedway Club
tel: 536 087 575
t.potopa@stalgorzow.pl