Aktualności:

Dariusz Maciński o swojej pasji do sportu, biznesu i ekologii.

Dodano: 08-11-2016 06:00 ¦ Autor: Tomasz Przybylski ( tom@gess.pl )

Dariusz Maciński o swojej pasji do sportu, biznesu i ekologii

W naszym regionie działa wielu przedsiębiorców, którzy uczestniczą w networkingowych spotkaniach Business Speedway Club. Łączy ich nie tylko chęć rozwijania własnego biznesu, ale przede wszystkim pasja do sportu – w szczególności do żużla, który na stałe wrósł w lokalny koloryt okolic Gorzowa. Za biznesowymi sukcesami wynikającymi z tej współpracy kryją się prawdziwi miłośnicy sportu. Postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę jednego z nich -  prezesa firmy Woodwaste, który współpracuje z nami już od pięciu lat.

 

Sportowe pasje

Dariusz Maciński opowiedział nam, że zainteresowanie sportem przejawiał już od wczesnego dzieciństwa. Uprawiał niemal wszystkie dostępne wówczas formy aktywności fizycznej. Sam przyznaje jednak, że najbardziej zaangażował się w doskonalenie sztuki walki - judo, które towarzyszyło mu również podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Firma pana Macińskiego to również sponsor  Woodwaste Półmaratonu o Złotego Lwa w Skwierzynie. W październiku 2016 roku miała miejsce druga edycja tej imprezy, podczas której zawodnicy poprawiali ubiegłoroczne rekordy. Półmaraton objęty patronatem firmy Pana Macińskiego zyskuje z roku na rok coraz większą popularność w regionie, przyciąga również amatorów biegania w różnych wieku z innych części kraju.

 

Wsparcie dla Stali Gorzów

Powodów dla których pan Dariusz Maciński wspiera Stal Gorzów jest oczywiście kilka. Pierwszym z nich jest z całą pewnością lokalny patriotyzm. Okolice Przytocznej, Skwierzyny i Międzyrzecza to miejsca, gdzie niemal każdy kibicuje lokalnemu żużlowi. Wiele osób kocha ten sport nawet bardziej niż piłkę nożną. Można powiedzieć, że zainteresowanie Stalą Gorzów stałą się elementem współczesnego folkloru tego regionu.

Pan Dariusz poznał obecnego Prezesa Stali jeszcze na studiach, co oczywiście miało wpływ na jego późniejsze wsparcie dla klubu. Zyskał pewność, że znana mu osoba w sposób profesjonalny, pewny i bezpieczny będzie wykorzystywała środki jakie spółka przekaże na utrzymanie i rozwój klubu oraz jego zawodników.

Powody były również biznesowe. Firma pana Dariusza Macińskiego do tej pory dostarczała pellet głównie do zakładów energetyki zawodowej, jednak ambicją prezesa było zdobycie rynku przydomowych instalacji grzewczych. Wsparcie dla klubu jest więc dodatkową formą promocji tego kierunku działań firmy.

 

Prowadzenie biznesu w regionie

Pan Dariusz Maciński swoją firmę Woodwaste prowadzi już od 10 lat. Bardzo dobrym wsparciem dla jego biznesu jest członkostwo w grupie Business Speedway Club. Wymiana doświadczeń, a także kontaktów biznesowych między członkami grupy znacząco przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Czym jednak zajmuje się firma Woodwaste?

To producent pelletu, który działa w naszym regionie od 2006 roku. Pellet produkowany jest z takich naturalnych składników, jak trociny, słomy zbóż czy siano. Pan Dariusz jest przekonany, że kolejne dyrektywy unijne i rosnąca świadomość społeczna będą owocowały tym, że w przyszłości coraz więcej osób chętniej będzie wybierać zielone źródła energii odnawialnej. Świadczyć może o tym między innymi zwiększająca się produkcja w zakładach firmy zlokalizowanych w Przytocznej, Słońsku i Jordanowie Śląskim, które łącznie notują wydajność na poziomie 200.000 Mg rocznie.

Krzysztof Sudak
Dyrektor Handlowy
tel: 502 288 894
k.sudak@stalgorzow.pl
Krzysztof Ziomkowski
Dyrektor Sekcji Piłki Ręcznej
Koordynator Business Stal Club
tel: 536 321 101
k.ziomkowski@stalgorzow.pl
Izabela Stach
Dyrektor ds. Administracyjno - Handlowych
tel: 508 256 888
i.stach@stalgorzow.pl
Tomasz Potopa
Dyrektor Handlowy Business Stal Club
tel: 536 087 575
t.potopa@stalgorzow.pl